Forum

AcasaPortalGalerieJocuriHoroscopCautareInregistrareConectare
2/Saptamana
Ultimele subiecte
» neam mutat pe www.c-strikecity.tk
Sam Feb 11, 2012 11:47 am Scris de victorz

» Varcolacii
Sam Sept 24, 2011 5:18 pm Scris de Alexwolfhart

» Airsoft
Mier Aug 31, 2011 8:58 pm Scris de Wolfy

Distribuiţi | 

Varcolacii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
alastair
God

masculin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 25
Clasă : Beutor amator
Data de inscriere : 28/02/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Varcolacii   Joi Apr 30, 2009 5:03 pm

Rezumarea primului mesaj :

Eu am gasit doar cateva informati despre varcolaci.
Daca gasiti postati si voi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

AutorMesaj
Evelyna
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 272
Data de inscriere : 18/04/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: scopul scuza mijloacele
Stare de spirit: fuckin` great ;)

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Dum Feb 21, 2010 11:49 pm

joanne..nu cred ca ar fi chiar atat de tare sa dai "cap in cap" cu un lup de 3 ori mai mare decat tine si care are de gand sa te manance la cina ..oricum eu nu cred ca exista asa ceva pana nu vad..live..pozele se pot edita
Sus In jos
JoanneJoan
Suprem User

Numarul mesajelor : 249
Data de inscriere : 01/07/2009

Foaie de personaj
Pseudonim: Jane
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Lun Feb 22, 2010 3:02 pm

poi nush.......mi se par super chestiile astea supernaturale........dak m-as intalni q unu......cred m-ar manca....si ce dak.....
Sus In jos
Evelyna
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 272
Data de inscriere : 18/04/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: scopul scuza mijloacele
Stare de spirit: fuckin` great ;)

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Lun Feb 22, 2010 8:46 pm

scuze ca`tz zic..dar faza cu "ce daca" a sunat cam emo.. sunt ok chestiile astea paranormale..daca ar fi pashnice :P
Sus In jos
JoanneJoan
Suprem User

feminin
Clasă : 11

Foaie de personaj
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Lun Feb 22, 2010 10:44 pm

nush...nu cre sunt emo..poate doar cateodata mai am asa mentalitatea.....dar nam de gand sa ma sinucid sau sa ma mutilez....sau deastea......nici n-arat k una.....si ai dreptate q pasnice.....
Sus In jos
luna_plina
Little User
Little User

feminin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 22
Clasă : peste imaginatia ta!
Data de inscriere : 10/12/2010

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: totul se intampla cu un scop!
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Vin Dec 10, 2010 11:23 am

pot fi oameni blestemati!sau nascanduse cu acest blestem ! mai pot fi oameni muscati sau zgariati de alti varcolaci ,in cele din urma si ei devin varcolaci! uitati ce am gasit:
Simbol al multor popoare razboinice din vechime, lupul a a exercitat mereu o atractie stranie asupra omului, prin puterea fizica, inteligenta si privirea sa absolut fascinanta. Urletele haitelor de lupi, ochii lor sclipind, fosforescenti, in noptile geroase de iarna, i-au ingrozit vreme de secole pe pamanteni. Fiinte atat de diferite, unite insa de dorinta de a domina celelalte vietuitoare, oamenii si lupii s-au dusmanit intotdeauna si in acelasi timp au avut, unii fata de altii un respect izvorat din teama. De aici au izvorat poate si legendele, foarte numeroase in folclorul balcanic, despre asa numitii „oameni-lup” sau varcolaci cum au mai fost ei numiti. Chiar daca par niste personaje fantastice, exista persoane convinse ca apartin acestei rase bizare, printre ei numarandu-se si un barbat de 48 de ani din Cluj.

Fiara din mine ma mana sa fug de oameni

Iulian Valcu (nume predestinat, se pare, intrucat in limbile slave „valc, volc” inseamna chiar lup) s-a nascut in Bucovina si a venit sa locuiasca in Ardeal inca din tinerete, cand a lucrat ca lacatus-mecanic la o fabrica din Satu-Mare. Apoi s-a mutat la Dej, pe urma la Cluj, unde s-a stabilit si si-a intemeiat o familie. Intre timp fabrica unde lucra s-a desfiintat si, la vsarsta lui, n-a mai vruit nimeni sa-l angajeze. „Am ramas la 45 de ani cu o familie numeroasa de intretinut(domnul valcu are 5 copii) si de angajat, cine sa te mai primeasca? In cele din urma mi-am gasit de lucru ca bodyguard si stau si pazesc noaptea diverse obiectve. Eu am cerut de lucru noaptea, findca ziua nu-mi place defel, ca nu ma simt in largul meu”, spune el si o lucire bizara i se aprinde in ochi. Interlocutorul nostru nu face nici un secret din faptul ca, dupa cum sustine el, apartine neamului varcolacilor.
„Asa om fi blestemati din neam, dsau cine stie ce om avea, ca nu ne-am dus prin doctori, sa ne cautam, ca altminteri am fost cu totii, si tata si bunicul, sanatosi tun. Tata mai traieste inca, bunicul a murit la aproape o suta de ani, au fost oameni ai codrilor, munteni din Bucovina, tarani adevarati, si nu le era teama sa se bata in parte cu fiarele salbatice. Noi, cum sa va zic, in unele nopti ne vine sa fugim in padure, in salbaticie, si sa urlam ca lupii. Eu am avut multe probleme din cauza asta. In armata au zis ca-s somnambul sau ca am multe minuni la cap si m-au tinut o luna la Psihiatrie. Dar eu nu eram nici somnambul, nici nebun ci doar varcolac. Atunci simteam in mine dorul padurii,, fiara din mine ma mana sa fug de oameni. Pe urma, a doua zi nu mai aveam nimic. Asta se intampla de obicei in noptile cu luna plina,simt asa cum creste o putere in mine si urlu ca lupii. Uneori, ca sa nu sperii copii si vecinii, urlam in perna, innabusit, si nevasta-mea care-mi stie naravul, ma lasa si pleca in alta camera. Ii era si ei cam frica, desi i-am zis care-i treaba cu mine inca de cand m-am insurat…”

Hotii fug cand il aud cum urla

In rest, domnul Valcu se recomanda a fi un om cumsecade, bun ca painea calda si foarte onest. „ Sa stiti ca, daca ar fi oamenii precum fiarele, mult mai bine ar fi pe lumea asta. Degeaba zic unii ca lupii-s rai si vicleni. Lupii nu fac pradaciune decat atat cat le trebuie si in padure nu rapun niciodata animale sanatoase, decat pe cele bolnave care oricum ar muri. Cand sunt manati de foame doar, si nu ucid decat atat cat sa-si stampere foamea. Oamenii, cand merg la vanat, lasa in urma multime de mortaciuni si de ce? Ca sa-si ostoiasca pofta lor de sange…” crede interlocutorul nostru. Domnul Valcu este foarte apreciat de patroni, care spun ca pe schimbul sau nu au existat nicodata probleme. „ Este un om exceptional. Da, stiu, are el fixul ala cu lupii, dar in rest, ca angajat, nu am ce sa ii reprosez. Colegii il mai iau peste picior, il ironizeaza, el nu se supara. Este cel mai bun angajat al nostru. Pe schimbul sau nu s-a furat o caramida”, spune patronul firmei de bodyguarzi unde lucreaza Valcu si care are printre obiective, si un depozit de materiale de constructii de langa Cluj. „ Va dati seama, acolo sunt bunuri in valoare de miliarde de lei, caramida, piatra, scandura, var, tot felul de materiale si hotii au o atractie deosebita pentru asa ceva. Am avut foarte multe spargeri pe celelalte schimburi, dar cand lucreaza nea Valcu nu lipseste nimic. Hotii se tem de el, s-a raspandit zvonul asta cu varcolacii si uite ca i-a pus pe fuga”, rade patronul.

Leaga cainii ca sa nu se incaiere cu ei!

Si ceilalti colegi ai barbatului sunt de parere ca acesta, desi zarghit, face treaba buna. Eu lucrez cu el de un an si va spun sincer, atata curaj n-am vazut la nimeni. Mie mi-e frica sa merg noaptea prin depozit, sa nu-mi deie vreun hot una-n cap sa ma lase lat, ca astia sunt nebuni, te-ar omori pentru o punga de var. Dar cand e nea Valcu de serviciu, nu se arata prin zona. Pai, cand o incepe
El sa urle ca lupii, ti se zbirleste parul pe tine. Eu l-am auzit! Juri ca-i lup! Acum, ori ca s-o preface, ori ca o fi zarghit, nu stiu, dar nimeni nu se apropie de depozit. Si mai are o ciudatenie. Noi, tocmai ca sa ne pazim de hoti, avem vreo patru dulai, d-astia maidanezi, dar mari cat viteii. Ii dezlegam noaptea, cand suntem de serviciu. Cand intra el ii leaga, ca sa nu se ieie la harta cu ei, asa zice… O fi chiar lup, ce spuneti?”, ne intreaba, cu o privire mirata, Vasile Murgeanu, unul dintre colegii „bodyguardului-varcolac” din Cluj. O intrebare la care n-am stiut ce raspuns sa dam…

Sursa: Ziarul Dracula nr 43 25-31 octombrie 2006
Sus In jos
luna_plina
Little User
Little User

feminin
Varsta : 22
Clasă : peste imaginatia ta!
Data de inscriere : 10/12/2010

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: totul se intampla cu un scop!
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Vin Dec 10, 2010 11:45 am

eu nu zic ca sunt! dar am nevoie de ajutor de la cineva care ma poate intelege nu de la persoanele alea:"esti nebuna" sau"totul e in imaginatia ta" persoanele acestea nu li s-au intamplat aceste lucruri sau sa simta sau sa vada ca sa zica DA AI DREPTATE! aceste persoane nu cred pentru ca nu au vazut! eu cred pentru ca am simtit si am si vazut !nu pot posta aici sa citeasca toti intamplarile mele!caut o singura persoana sa ma inteleaga ,care a trait lucrurile astea , astept raspuns de la ''cineva'' de la o persoana care i-am trimis ceva in privat! multumesc:)
Sus In jos
Alpha_Esky

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti
Clasă : Werewolf
Data de inscriere : 06/01/2011

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Vin Ian 07, 2011 12:11 am

Nu aveti habar ce influenta poate avea Luna plina asupra noastra.Nici maritul Soare nu este comparabil cu Luna plina,a care energie te face sa fii mai viu ca niciodata,te impinge sa umbli nebuneste,si iti duce irascibilitatea la maxim.Cei care nu cred sa se fereasca de noptile cu Luna plina..
Sus In jos
JoanneJoan
Suprem User

feminin

Foaie de personaj
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Vin Ian 07, 2011 1:53 pm

de ex...eu abia pot adormi in noptile q luna plina.....pur sh simplu nu pot adormi....poate insemna cv :D?
Sus In jos
teogereb

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 23
Clasă : Premium
Data de inscriere : 10/04/2011

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Dum Apr 10, 2011 4:11 pm

the werewolf se pare ka tu pretinzi k esti varcolac. tind sa te cred. dar, as dori sa te intreb: EXISTA VREO CALE SA DEVIN VARCOLAC?????????
Sus In jos
anonimusvarcolacus

masculin
Varsta : 28
Clasă : a 13-a
Data de inscriere : 11/07/2011

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Mar Iul 12, 2011 11:37 am

da exista multe cai dar mai bine ramai om este un blestem sa devi un varcolac
Sus In jos
Wolfy
Little User
Little User

masculin
Data de inscriere : 06/08/2011

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: A part of me is a wolf
Stare de spirit: De lup

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Lun Aug 08, 2011 9:06 pm

Ultima editare efectuata de catre Wolfy in Mier Sept 28, 2011 4:43 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Wolfy
Little User
Little User

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Mar Aug 09, 2011 6:27 pm

Daca e cineva din brasov

mailu si messu meu: edutu_marilena(a)yahoo(.)com

Ultima editare efectuata de catre EddyWolfy in Mier Sept 28, 2011 6:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Wolfy
Little User
Little User

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Mar Aug 09, 2011 6:37 pm

am gasit ceva date care sper sa va ajute poate cu ceva:D

Varcolacii
Cuvantul „varcolac" este o combinatie de doua cuvinte: „wer", care inseamna o fiinta umana de sex masculin, si "wolf", lup. Dupa cum sugereaza numele acestei fiare, varcolacul este jumatate om, jumatate lup. Dupa cum spune legenda, un om care este varcolac se transforma intr-un lup pe deplin dezvoltat in noaptea cu luna plina. Aceasta fiara vanezeaza oamenii increzatori, care fie mor fie se transforma in varcolaci. Un varcolac este privit, in general, ca o bestie satanica, rau si infometat in actele sale, fie ca musca alte fiinte vii fie ca mananca cadavre inca nealterate.

varcolacii - mit sau realitate?

Cum poti deveni un varcolac?
Despre varcolaci au scris destul de putine culturi in Europa iar modalitatile in care un individ se transforma intr-un varcolac difera intre ele.

Unele culturi sustin ca daca dormi intr-o zi de vara, miercurea sau vinerea, expunandu-te la luna plina, te-ai putea transforma intr-un varcolac.

Alte teorii similare sustin ca daca bei dintr-o anumita fantana blestemata sau daca bei apa potabila adunata in urma lasata de un alt varcolac te poti transforma de asemenea intr-o asemenea fiara.

Alta modalitate de transformare intr-un varcolac este scandarea unei anumite incantatii, dupa frictionarea unei potiuni a corpului.

Altii sustin ca varcolacii sunt barbati normali, blestemati de un zeu sau de sfintii sai, pentru a-si trai restul vietii ca aceste fiare de temut.

Insa trebuie facuta distinctia intre un varcolac voluntar si unul involuntar. Cei mai multi ar trebui sa vrea sa devina varcolaci din proprie initiativa, si sa urmeze faptele mentionate mai sus in acest sens. Se spune ca ei fac un contract cu diavolul care le soroceste actele lor atroce. Varcolacii involuntari sunt cei devin varcolaci fara voia lor. Oamenii care au fost muscati de varcolaci sau de descendentii unui varcolac sunt exemple populare de varcolaci involuntari.

De asemenea, se spune ca un om care este varcolac are un aspect foarte distinctiv chiar si in starea sa umana. Un astfel de om are un trup cu pilozitate mare, cu par chiar si sub limba. Un om varcolac tinde sa aiba unghii curbate si urechi mici. Se spune, de asemenea, ca un varcolac are puteri supranaturale, chiar si in forma sa umana, si un mers leganat.

Cum sa scapi de un varcolac?
Cum sa scapi de un varcolac sau sa-l ucizi? Ca majoritatea creaturilor animalice, un varcolac este greu de respins sau ucis. Un varcolac este o creatura posedata de diavol in comiterea actelor sale, si, prin urmare, nu prea multe lucruri il poate distruge. Dar o arma de argint poate reusi acest lucru.

In ceea ce priveste armele impotriva unui varcolac, acestea nu sunt prea multe, dar vascul, scorusul si secara sunt privite ca modalitati comune de a pastra un varcolac la distanta de usa casei. In ceea ce priveste metodele de a redeveni om, exorcizarea persoanei in cauza este considerata a fi cea mai eficienta alegere.

Varcolacii - mit sau realitate?
Unele lucruri sunt atat de adanc intiparite in psihicul nostru ca vom incepe sa creadem ca varcolacii sunt reali. Varcolacii si vampirii, despre care s-a vorbit atat de des, au fost o parte integranta a tuturor formelor de arta, precum carti, filme, picturi etc. Si, uneori, carisma pe care o detine o astfel de fiinta este de asa natura incat exista o aspiratie printre oameni, un sentiment apasator in noi, ca ar fi foarte palpitant sa fim si noi varcolaci. La unele persoane sentimentul este mai puternic decat altele si, prin urmare, ei pretind ca sunt varcolaci sau ca poseda anumite calitati, si ca au comportamente nefiresti in noaptea de luna plina.

Deci, sunt varcolacii realitate sau fictiune? Exista dovezi despre existenta acestora astfel ca oamenii cred ca exista varcolaci. Descoperirile recente au aratat ca unii oameni sufera de o boala psihica, cunoscuta sub numele de licantropie clinica, cand pacientul crede ca se transforma intr-un varcolac (sau orice alt animal). Pacientii suspecti de licantropie prezinta semnele specifice varcolacilor, pe care acestia le-ar fi vazut sau despre care ar fi citit. Daca pacientul licantropic nu ar vedea un anumit aspect al unui varcolac (sa presupunem ca una dintre caracteristicile unui varcolac este dorinta de a manca broccoli), acesta nu va expune aceasta caracteristica, ci va arata doar comportamente pe care le-ar fi vazut sau despre care ar fi citit in alte povesti despre varcolaci.

Raspunsul la intrebarea „sunt varcolacii reali sau sunt doar o proiectie fictiva?" este ca la fel ca si in cazul altor creaturi mitice, cum ar fi vampirii, ca sunt bestii fictive in mare parte. Dar generatia noastra nu a vazut intr-adevar creatura reprezentata de un varcolac. Ultimele astfel de creaturi au fost departe de a fi bestii, spre deosebire de stramosii lor. Gandindu-ne la Jacob Black din Twilight sau Remus Lupin din Harry Potter, se pare ca varcolacii nu sunt tocmai malefici, ci evolueaza in simturi si comportament!

Ultima editare efectuata de catre Wolfy in Mier Sept 28, 2011 4:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Wolfy
Little User
Little User

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Mar Aug 23, 2011 11:50 pm

sal care mai intra mai postati si voi ceva sa vedem macar ca ati fost. merci
Sus In jos
wolfboy

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 21
Clasă : werewolf
Data de inscriere : 24/08/2011

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: Romania este o tara frumoasa,pacat ca este locuita:D
Stare de spirit: ca a unui lup

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Mier Aug 24, 2011 9:38 pm

salut vroiam sa va spun ca aceste creaturi exista eu locuiesc in moara vlasiei iar in codri vlasiei nu exista lupi desi le aud urletele tot timpu seara deci trageti si voi concluzia
Sus In jos
wolfboy

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 21
Clasă : werewolf
Data de inscriere : 24/08/2011

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: Romania este o tara frumoasa,pacat ca este locuita:D
Stare de spirit: ca a unui lup

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Mier Aug 24, 2011 9:54 pm

Vârcolacul este, în mitologia românească o fiinţă fabuloasă, un demon care mănâncă Soarele şi Luna, generând în acest fel fazele Lunii şi eclipsele. Multiplele reprezentări ale acestei creaturi, de la animale reale (lupi,câini), la cele fantastice (zmei, balauri) au condus la un mister asupra formei demonului. Vârcolacul este reprezentarea răului care disturbă ordinea firească a lumii, iar orice abatere de la ordinea stabilită de comunitate poate genera un vârcolac. Astfel, vârcolacii, ca şi strigoii sau moroii, pot proveni din foarte multe surse, cum ar fi: copii nebotezaţi, născuţii cu anomalii, oameni care şi-au ucis un frate sau o soră, sau chiar o acţiune contrară unei tradiţii poate genera un vârcolac. Omul-vârcolac se va transforma în timpul unei eclipse, iar de cele mai multe ori, sufletul său este cel care va urca în cer şi va mânca Soarele sau Luna. Dacă legătura sufletului cu trupul este întreruptă în timpul transformării, sufletul este pierdut pe vecie.
Sus In jos
Wolfy
Little User
Little User

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Sam Sept 03, 2011 12:53 am

.......................................

Ultima editare efectuata de catre Wolfy in Mier Sept 28, 2011 4:46 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
teogereb

masculin
Clasă : Premium
Data de inscriere : 10/04/2011

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Sam Sept 10, 2011 6:21 pm

stiu mai multe dar toate sunt loate de pe net. Nu prea cred ceea ce citesc acolo deoarece sunt unele metode traditionale care sunt q adevarat niste aberatii. pe de alta parte unele par a fi adevarate doar k exista riscul de a face pact q devil.alte parti negative in a fi werewolf ar fi lipsa de control... sincer nu immi place ceea ce mananca atata timp kt trebuie sa omoare oameni. dar pn la urma e pt supravietuire. EddyWolfy varcolacii snt reali. Se ascund. Nu e ca in filme sa se arate. Gandestete k daka sar arata armata iar decima.e mai bine ka ei sa isi pastreze misterul.Pe de alta parte si eu vreau sa devin unul ca sa ma bukur de "noua viziune" a lumii, si bineinteles sa ma razbun pe cei care m-au ranit. daca cineva stie ceva real despre varcolaci si qm pot deveni unul, sa ma contacteze pe id meu d mess : gwess.whoo@yahoo.com
P.S: a fi varcolac e un blestem pentru cei care nu vor asta. Pentru cei ca mine e un dar. Deci nu ezitati sa imi ziceti tot! mersi. Intrati ma si voi p blogu asta si o sa vb mai multe. sau p mess.
PS nr.2 : In caz ka nu snt p mess snt pe WoW freakz. la alianta jok ka worgen (varcolac) hunter. IGN: Pllayboy sau Husttler. Va stept! Cya!
Sus In jos
Alexwolfhart

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 20
Clasă : 7
Data de inscriere : 24/09/2011

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: Fara obstacule viata nare sens
Stare de spirit: Let's rock !

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Sam Sept 24, 2011 2:47 pm

The wolf , sa zicem ca esti varcolac , si eu te cred la cate mi s-au intamplat . Am o intrebare . Poti sa devii varcolac prin descendenta ? Si inca una . Varcolacii se pot controla ?
Sus In jos
Alexwolfhart

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Sam Sept 24, 2011 2:59 pm

The Werewolf . Scz greseala
Sus In jos
Alexwolfhart

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:

MesajSubiect: Re: Varcolacii   Sam Sept 24, 2011 5:18 pm

Orice raspuns e binevenit . de la oricine . Uite ce mi se intampla : Da Cand Am facut 13 juma mi se intampla lucruri ciudate . stau treaz noaptea , vad mai bine , mult mai bine. La sport am ajuns primu din scoala . Cand ma infurii tare ... mi se schimba culoarea ochilor . Nu sant sarit sau vreun nebun . Ma gandesc de cand a inceput asta la varcolaci . Si ... mai sant lucruri ciudate. Mi se maresc si dintii exagerat de mult . Poate mi se pare , da din cate imi dau seama se intampla atunci cand ma infurii . La inceput credeau toti ca e pubertatea . Da am ajuns ciudat rau . Si am ceva par pe spate . Ma inteleg foarte bine cu cainii . Cei care de obicei latra la mine ac vin pe langa mine ... si sa tin dupa mine vreo 800 m . Ultimu advertisment : nu sant nebun , si nu mam uitat la prea multe filme cu varcolaci, si nu e o farsa . Desi , daca mar auzi vrun om ... ar chema psihologu si mar duce la spitalu de nebuni.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Varcolacii   

Sus In jos

Varcolacii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum :: Prima categorie :: Diversitate :: Paranormal-
Mergi direct la: