Forum

AcasaPortalGalerieJocuriHoroscopCautareInregistrareConectare
2/Saptamana
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» neam mutat pe www.c-strikecity.tk
Sam Feb 11, 2012 11:47 am Scris de victorz

» Varcolacii
Sam Sept 24, 2011 5:18 pm Scris de Alexwolfhart

» Airsoft
Mier Aug 31, 2011 8:58 pm Scris de Wolfy

Distribuiţi | 

Real. Pe bune. :D

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
alastair
God

masculin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 25
Clasă : Beutor amator
Data de inscriere : 28/02/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Real. Pe bune. :D   Joi Apr 30, 2009 5:55 pm

Va rog sa postati numai lucruri ce sunt reale, adica date la ziar si ...
in fine, v-ati prins voi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Joi Apr 30, 2009 5:55 pm

În urmă cu trei ani, un incident petrecut într-un sat din judeţul Dolj a ajuns să îngrozească Europa, după ce povestea a fost difuzată de canalele internaţionale de ştiri. Pe 28 decembrie 2003, Petre Toma, din satul Marotinu de Sus, comuna Celaru (judeţul Dolj), a fost înmormântat în cimitirul din sat. După câteva zile, mai mulţi membri ai familiei celui decedat au început să se simtă rău, acuzând tot felul de dureri. Gheorghe Marinescu, cumnatul lui Petre Toma, a considerat că bătrânul s-a transformat într-un strigoi care îi nenoroceşte pe cei în viaţă, motiv pentru care s-a decis să apeleze la un ritual care presupunea înghiţirea unei băuturi "magice" făcute din inima mortului. În noaptea de 9 spre 10 ianuarie 2004, Marinescu şi alţi cinci vecini de-ai săi s-au dus în cimitir, l-au dezgropat pe Toma (foto), au despicat pieptul cadavrului şi i-au tăiat o bucată din inimă. Cei şase au făcut un foc la o răspântie de drumuri, au ars bucata de inimă, iar cenuşa rezultată a fost pusă într-o cană cu apă, din care au băut. Pentru majoritatea bătrânilor din Marotinul de Sus, smulgerea inimii de la cadavrele celor care au trecut în nefiinţă şi incinerarea acesteia nu sunt noutăţi, în ultimii ani, peste 20 de morminte din cimitirul din sat fiind profanate de localnici.
Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Joi Apr 30, 2009 5:59 pm

Francis Bacon (22 ianuarie 1561 – 9 aprilie 1626)

Cum a murit: impanand o gaina cu zapada

Francis Bacon

Francis Bacon a fost una dintre cele mai stralucite minti din Anglia secolului 16, fiind considerat initiatorul empirismului si senzualismului modern. S-a zvonit chiar ca a scris una dintre piesele lui Shakespeare.

In anul 1625, intr-o dupa-amiaza geroasa de iarna lui Bacon i-a venit in minte intrebarea daca zapada ar putea fi folosita pentru conservarea alimentelor, asa cum era folosita sarea. Determinat sa afle raspunsul la intrebarea sa, Bacon a mers intr-un sat apropiat, a cumparat o gaina, s-a intors acasa, a omorat-o si apoi a iesit afara, in zapada, pentru a impana gaina cu omat. Experimentul nu i-a reusit pentru ca gaina nu a inghetat, insa Bacon s-a imbolnavit de pneumonie si a murit. A murit chiar inainte de a reusi sa gateasca gaina ce i-a provocat moartea.
Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Joi Apr 30, 2009 6:01 pm

Christine Chubbuck (24 august 1944 – 15 iulie 1974)

Cum a murit: suicid in direct, la TV

Christine Chubbuck

Chubbuck a prezentat trei stiri in primele opt minute ale telejurnalului, dupa care a urmat o stire despre un schimb de focuri ce a avusese loc cu o zi inainte, in incinta restaurantului Beef and Bottle (restaurant in cadrul aeroportului american Sarasota-Bradenton). Managementul restaurantului nu a permis televiziunii sa prezinte imagini de la fata locului, asa ca in timpul ce ar fi trebuit sa fie acoperit cu videoul, Chubbuck le-a spus telespectatorilor ca din moment ce postul de televiziune la care lucra, Channel 40, ii obisnuise cu sange, le va da o premiera mondiala, si anume o tentativa de suicid.

Dupa aceasta, prezentatoarea a scos un revoler si s-a impuscat in cap. In primele secunde echipa a fost prea socata ca sa poata reactiona in vreun fel. Colegii sinucigasei au declarat ca in prima instanta au crezut cu totii ca prezentatoarea le-a facut o gluma proasta, dar cand au vazut modul in care ii zvacnea trupul si-au dat seama ca era totul real.
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin
Numarul mesajelor : 826
Localizare : Ploiesti
Clasă : Elev
Data de inscriere : 28/12/2008

Foaie de personaj
Pseudonim: Logi
Motto: Nu e ping fara pong.
Stare de spirit: Happy si plm...

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Joi Apr 30, 2009 6:16 pm

Postu cu Francis Bacon chiar m-a socat, sa mor eu : ....hai ma fi serios :: mare chestie a murit de pneumonie....cate cazuri nu sunt asa... :

Nu-ti schimba conceptul asupra lumii, sa nu te intereseze ce spun unii !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://promovari.forumz.ro
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Joi Apr 30, 2009 6:27 pm

Asta am luat-o de pe un site, daca il vreti da-ti PM

Sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie cand aveam vreo 6-7 ani...eram la bunica mea. Ne-am adunat acolo neamurile pt ca trebuia sa o dezgroape pe strabunicamea care era moarta de 7 ani si trebuia sa-i faca popa slujba (sau ceva de genu). Dupa ce a dezgropat-o si a facut tot ce trebuia ne-am dus acasa si s-a tinut pomana. In noaptea aia am dormit cu sora mea intr-un pat mare si langa pat era un scaun. Nu stiu cum am facut ca peste noapte m-am trezit si am vazut ca statea cineva pe scaunul de langa pat si se uita insistent la mine. Tin minte ca avea o esharfa in cap si un tricou in dungi albe cu negru si in jurul ei era o lumina. Am incercat sa o trezesc pe sora mea,dar nu ma baga in seama. M-am uitat cam 1 minut la ea. Apoi am inchis ochii si cand i-am deschis nu mai era nimeni in camera. Nici nu am mai dormit in noaptea aia si in urmatoarele zile nu am mai intrat singura in camera aia si nici nu am mai dormit acolo de atunci. Eu cred ca era strabunica mea...

Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 8:15 am

Fata Din Cimitir

eram odata cu prietenii mei si(eu locuiam intr-o casa de langa cimitir) iesind catelusa mea, bella a inceput sa alerge in fata casei si sa se joace. In timp ce radeam, o fata imbracata in negru cu un baitel mai mic langa ea veneau spre noi. Bella alerga spre ea, baiatul s-a speriat putin, dar fata i-a aruncat o privire trista si deodata bella se opri parka ar fi fost hipnotizata, m-a intrebat cum o cheama si i-am raspuns, apoi se indrepta spre cimitir-baiatul alerga in jurul ei, dar fata mergea drept fara sa scoata vreun cuvant, noi am inceput sa ne jucam in fata casei mele, fata se intoarse si ne privii ceva timp, parea foarte suparata, desi vroiam sa o intreb ce a patit, imi era frica sa ma apropii de ea, chiar daca parea inofensiva.Era noapte si ningea, luminile din cimitir faceau zapada sa sclipeasca frumos…dupa un timp intrease in cimitir dar a iesit destul de repede, mi-am facut curaj si am intrebat-o ce a patit…mi-a zambit minunat, mi se parea ca plange a incercat sa vorbeasca apoi a varsat o lacrima, si-a ridicat capul si s-a uitat la mine, am intrebat-o de ce sta in cimitir, atunci ea mi-a raspuns-cimitirul e un loc linistit, nu mi-am cunoscut niciodata bunica-si imi place sa stau langa mormantul ei, e putin mai departe de linia ferata, cateodata simt ca nu are rost sa sufar langa cei vii, asa ca zambesc langa bunica mea, am intrebat-o daca obisnuieste sa vina aici, ea mi-a zis- cand sunt suparata…visand si sperand ca va fi bine, am intrebat-o din nou de ce e suparata ea mi-a zambit iar, dar nu a scos nici un cuvant, mi-a spus sa vin cu ea, m-a dus la mormantul bunicii ei-s-a intins pe cripta si a mai varsat cateva lacrimi, statea nemiscata iar baitelul state ape banca si se uita la ea cum plange-m-am speriat si am vrut sa plec, ea mi-a spus- nu ai de ce sa te temi, vreau doar sa ma descarc, apoi s-a ridicat, l-a luat de mana pe baiat si a plecat…stateam in spatele ei, baietii ma asteptau in fata cimitirului, m-au luat in casa si le-am povestit ce s-a intamplat…e real…

luata de pe net ::
Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 1:29 pm

Un barbat ce locuia intr-o vila, intr-o seara, vede la poarta sa o femeie. Era dragutza, imbracata intr-o rochie crem, frumoasa, iar lui i-a placut. A intrat in vorba cu ea, s-au inteles super bine, shi au hotarat sa se mai intalneasca a doua zi, in acelasi loc, la aceeasi ora. S-au intalnit, au stat de vorba tot la poarta, penrtu ca ea nu dorea sa fie vazuta in localuri publice, el a aflat totul despre ea, adresa, tot. La despartire, femeii ii da sangele pe nas, iar el scoate o batista shi i-o da sa se sterga. Femeia pleaca cu batista, promitand k va veni shi in ziua urmatoare. Insa aceasta n-a mai aparut. El este foarte dezamagit, insa incerca sa uite...Dupa cateva luni, nemaiputand indura dorul, se hotaraste s-o caute. Ajunge la adresa data de ea shi afla, uimit, k frumoasa doamna cu care a conversat era maritata....shi...MOARTA de opt ani. Nu-i vine a crede, shi insista sa mearga la mormantul acestea, sa se convinga. Vaduvul este de acord, ba chiar sugereaza sa deshumeze corpul femeii, k sa nu mai existe nici un dubiu..La cimitir ajung destul de tarziu...shi dezgroapa sicriul. Cand au deschis capacul...au vazut k femeia era intoarsa cu capul in jos, imbracata cu aceeasi rochie crem cu care a vazut-o barbatul..dar..shi cel mai sinistru..tinea strans in mana batista plina de sange pe care acesta i-a dat-o... Nu se stie motivul aceste intamplari, insa e extrem de spooky, nu credetzi?
Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 1:43 pm

Aceasta poveste s-a intamplat in paris in urma cu cativa ani......Intr-o casa locuiau 2 bune prietene, Nadine si Anna. Intr-o seara niste prieteni de-ai lor dau o petrecer iar Anna e decisa s mearga in timp ce Nadine refuza si se duce la culcare. Anna se aranjeaza isi ia cea mai frumoasa rochie se machiaza dar isi da seama ca lipstiku ei e in camera Nadinei. Se duce l ea in camera dar ca sa no scoale nu apinde lumina s bajbaie prin intuneric pana pe noptiera pana gaseste lipstiku. Il ia s pleaca.
L petrecere isi da seama k nu e cel bun...asta e......pe la ora 3 se intoarce acasa si se duce la prietena ei in camera s lase lipstiku...cand sa-l puna i se pare ca vede cva scris p oglinda.....aprinde lumina.....................pe oglinda scria cu sange: nu te bucuri ca nai aprins lumina?.........iar prietena ei era moarta in pat....
Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 1:50 pm

se facea ca intr-un loc din moldova exista o mlastina acolo se spunea ca apare satana.intr-o noapte un om putin cam prost si putin beat a aflat povestea de la niste prieteni.si se speriase.o noapte la prins cu caruta in locul acela,era o ceata foarte groasa.ghinionul face ca o femeie batrana trecea ne avand o vedere foarte bune se blocase in mlastina si incepe sa tipe dupa ajutor .omul respectiv auzindo sa speriat crezand cai satana.a luat biciul de la cal si a inceput pe intuneric sa loveasca saraca femeie.dupa aceia a plecat fericit ca la batut pe dracu.a doua zi afla ca ce batuse iel iera o batrana blocata in mlastina .batrana murise de la loviturile de bici.politia il arestase pentru omor din culpa.doar din cauza prostiei omenesti.multi sau amuzat pe subiectul asta
Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 2:09 pm

Da` una chiar creepy pentru mine a fost, dupa vreo 3 luni de lucrat la morga. Vine o tipa la urgentze, moare pe masa cu stop cardiac sau ceva de genu` shi doc imi zice sa o duc jos la morga ca maine ii facem autopsia completa, bull shit like that. O duc, era tarziu, o las acolo, inchid usha, spalat rapid, directiza HOME ca era 12 noaptea. Beton! Dimineatza ma duc la lucru, dau sa deschid usha... da` nu pot. Sar, imping, lovesc picioare in usha, in final se deschide un pic. Ma strecor inauntru shi sprijinita in usha, tipa care murise cu o seara inainte. Mishto de tot, moarte clinica. Macar de era atat, da` tipa de speriata shi isterica, shi-a smuls parul din cap, a inceput sa se taie cu bisturiul, a facut tot locul harcea-parcea(nu intrebatzi de ce nu a auzit-o nimeni - pentru ca morga e la subsol) shi pe jos era plin de sange, bucatzi din respectiva shi doamna, ingramadita langa usha, chircita, facuta pachet, cu o privire de parca a vazut fantome. A fost mishto ca nimeni nu s-a mai obosit sa ii schimbe raportu` initzial de deces, ca tot de inima a murit shi a doua oara.
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 6:18 pm

Povestea de la postu anterior ( tipa la morgra..moarte clinica ) o stiam si eu..s-ar putea sa fie reala....sunt chestii logice in ea....Dar povesti gen : ,,nu e mai bine ca nu ai aprins lumina ? " am mai auzit...sunt aiurea...sau alea : nevasta care a murit acum 8 ani si s-a vazut cu nu stiu cine...plm e o tampenie totala..in primul rand tipa cum a iesit din cosciung ? e la 2M sunt pamant..doar nu o fi fost careva care a dezgropato si apoi ingropato : sau se dezgropa si ingropa singura ? . Bine daca ziceai ca e fantoma ei...mai ziceam...dar plm..ai zis de batista..deci...iesise cu tot cu trup.

Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 6:24 pm

Pai mai Baubau, au fost multe cazuri ca astia sa se intoarca in sicriu.
Au intrat intro moarte clinica mai prelungita sau ceva de genu.
Sa intamplat un caz la mine in sat si mai sunt si altele, mai era o cantareata de muzica populara si aia tot asa sa intors in sicriu.
Bine poate au exagerat cu batista, dar totusi.
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 6:25 pm

cum plm ma sa se intoarca in sicriu ? doar nu are vreon tunel :

Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 6:31 pm

ma ar merge. e logic sa se poata intoarce, u daca esti intr-un loc ingust nu poti sa te sucesti pe o parte si apoi pe fata? si chestia cu sange la gura e din cauza aerului, de fapt a lipsei de aer. hai sa facem o proba, luam un sicriu din cimitir si te ingropam in el. sa ne spui apoi daca poti sa te sucesti. ::
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Vin Mai 01, 2009 6:33 pm

pai...nu te poti sucii inauntru da in schimb ea smechera si reuseste sa iasa :

Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 12:36 pm

nustiu frate. mai sunt si alte cazuri. mai ne documentam si apoi mai vorbim.
:: .:
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 2:48 pm

povestea una o chestie, cica i-a recomandat nu stiu cine un fel de vraja : inainte sa te culci te duci sub tocul unei camera si zici : Diavole, vino si te lupta cu mine, apoi te culci si in noaptea aia la miezu noptii vine diavolu' in casa ta. Ea cica a facut asta si la 00:00 simtea ceva rece si o umbra mare pe perete apoi cineva a apucat-o de picioare si o tragea, ea incerca sa tipe dar nimic, pur si simplu nu se auzea nici pe ea insasi. Apoi brusc si-a facut cu limba'n gura semnu crucii si cica diavolu disparuse...

Sus In jos
alastair
God

masculin

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 3:01 pm

hahaha.
te tine sa incerci???
::
Sus In jos
Evelyna
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 272
Varsta : 24
Clasă : eleva
Data de inscriere : 18/04/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: scopul scuza mijloacele
Stare de spirit: fuckin` great ;)

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 8:47 pm

la faza q diavolu am mai auzit kestii de genu la ora 00:00 sa stai in fatza unei oglinzi q o lumanare in mana si il vei vedea pe draq ... am auzit de la o fata k a facut cineva asa si apoi peste tot pe unde se uita vedea doar imaginea aia q draq...bullshit!....oriqm am avut o prietena kre mi`a zis de un prieten de`al ei k era la tzara si vroia sa se duca la discoteca si trebuia sa treaca printr`un cimitir si intr`o seara in cimitir a trecut pe langa o femeie si, k la tzara, a salutat`o si ea i`a zis ceva probabil in alta limba k el nu a inteles si nu s`a mai dus la discoteca si a2a zi a aflat k acolo fusese bataie si au murit multe pers...si el a scapat...sau tot asa am mai auzit un caz qm k un baiat visa in fiekre noapte un barbat kre ii zicea k o sa orbeasca si o sa surzeasca si el nu credea si a povestit unor prieteni si n`au crezut si intr`o noapte barbatu ala i`a zis data si ora la kre se va int si el i`a kemat pe pr lui k sa vada ce se va intampla si la ora respectiva a aparut o lumina pe tavan in kasa si dupa asta baiatu nu mai auzea si nu mai vorbea,....nu stiu kt de adevarate sunt pov astea dar sunt interesante :-??
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 9:29 pm

alastair a scris:
hahaha.
te tine sa incerci???
::

nu stiu : daca as fi cu cineva acasa da.... ( un prieten )

Sus In jos
p4duke
Little User
Little User

masculin
Numarul mesajelor : 20
Localizare : Valhalla, in dreapta lui Odin
Data de inscriere : 13/01/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto:
Stare de spirit:

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 9:39 pm

Pai daca il chemi, vine... stii tu... prietenul ::
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 10:19 pm

Evelyna...oare de ce se numesc toate povesti : ? si nimeni nu stie nici un caz al lui..toti zic : se zice ca nu stiu unde....mia zis un prieten ca a citit nu stiu unde.....am citit o poveste pe net...plm..... :

Sus In jos
Evelyna
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 272
Clasă : eleva
Data de inscriere : 18/04/2009

Foaie de personaj
Pseudonim:
Motto: scopul scuza mijloacele
Stare de spirit: fuckin` great ;)

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 10:25 pm

mie personal nu mi s`a intamplat nimik ciudat legat de spirite sau kestii de genu....am fost in cimitir si am vrut sa vad dk dau de "cineva" pe akolo dar nimik...poate se temeau de lumina k era zi...poate in viitor o sa ma duc si seara :-" sa vad poate imi gasesc "sufletul pereche" pe akolo :X:X
Sus In jos
victors
Administrator
Administrator

masculin

Foaie de personaj

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   Sam Mai 02, 2009 10:33 pm

ah da, ca mi s-a intamplat mie ceva : eram cu 2 prieteni ( un baiat si o fata ) ...intram noi intr-un cimitir, pac frumos...mergem 1 min cam asa iar eu dintr-o data simt o bataie pe umar ( nu mai stiu exact care umar) ma rog..nu am bagat de seama...i-am zis mai incolo tipului si mia zis ca si lui i s-a intamplat la fel...mergem pana mai infund...acolo era un gropar.La intoarcere pe drumul pe care am mers erau petale de flori ( flori artificiale ) vreo....5-7 petale :-?? nu mai stiu....dar stiu sigur ca nu erau cand am inrat in cimitir. ( era seare...dar nu intuneric..inca era lumina )

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Real. Pe bune. :D   

Sus In jos

Real. Pe bune. :D
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Chrome, unul dintre cele mai bune browsere din lume
» Internet Explorer, unul dintre cele mai bune browsere ale momentului